Īrnieku ienākumus un to atbilstību pārbauda tikai sākotnēji 1) pašvaldība, uzņemot rindā, 2) attīstītājs, slēdzot īres līgumu. Turpmāk nekādas papildus pārbaudes, pat mainoties mājsaimniecības ienākumiem, netiek veiktas, un īrnieks ir tiesīgs dzīvokli īrēt termiņā, kāds noteikts īres līgumā.
Metodika par kompensācijas un pārkompensācijas aprēķināšanu ir pieejama ŠEIT.
Ar uzraudzības līguma projektu, kas tiek slēgts starp nekustāmā īpašuma attīstītāju un Possessor, var iepazīties ŠEIT (atvainojamies, saite tiks ielikta tuvākajā laikā).
Uzraudzības līgums ar Possessor tiks noslēgts pēc līguma ar pašvaldību.
Attīstītājam nav obligāti jābūt pārvaldniekam. Pārvaldnieku var piesaistīt, piemērojot atklātās atlases procedūru
Uzkrājuma fonda izlietošanai tāmes un izlietojums būs jāsaskaņo ar Possessor saprātīgos intervālos – reizi gadā vai biežāk.
Ministru kabineta noteikumu Nr.459 2.4.punkts nosaka, ka “dzīvojamā īres māja – triju vai vairāk dzīvokļu māja atbilstoši normatīvajam regulējumam par būvju klasifikāciju, kas tiek izīrēta normatīvajā regulējumā par dzīvojamo telpu īri paredzētajā kārtībā un termiņos”.
Atbilstošais normatīvais regulējums šajā gadījumā ir MK noteikumi Nr.326 , kas nosaka (pielikums “Būvju klasifikācija”): “Triju vai vairāku dzīvokļu mājas; triju vai vairāku dzīvokļu mājas dzīvojamo telpu grupa (skaidrojums) è Brīvi stāvošas vai savienotas (rindu vai sekciju tipa) dzīvojamās mājas ar trijām vai vairākām dzīvojamo telpu grupām. Dzīvojamo telpu grupa minētajā ēkā”.
Līdz ar to, ja Attīstītājs attīstīs triju vai vairāk dzīvokļu rindu māju, tad viņš kvalificēsies aizdevuma un kapitāla atlaides saņemšanai minētajā programmā.