brilles ikona
teksta izmers ikona
adrese ikona Krišjāņa Valdemāra 31, Rīga, LV-1887

Possessor Finanšu un administratīvā direktora vizīte Stratēģisko naftas rezervju birojā ASV

Eknomikas ministrijas Valsts sekretārs Edmunds Valantis piedālās vizītē Amerikas Savienotajās valstīs (ASV). Tā iesākās ar tikšanos ar ASV Enerģētikas departamenta U.S. Department of Energy Stratēģisko naftas rezervju biroja Strategic Petroleum Reserve pārstāvjiem, lai pārrunātu stratēģisko naftas rezervju darbību un pārvaldību ASV, kā arī iepazītos ar ASV pieredzi un izvērtētu tās pārņemšanu Latvijā.

ASV Stratēģisko naftas rezervju birojs ir pasaulē lielākais jēlnaftas piegādātājs ārkārtas situācijām, nodrošina ASV naftas rezervju iegādi, uzglabašanu, izplatīšanu un pārvaldību.

Lai palielinātu Latvijas tautsaimniecības un enerģētisko drošību, izveidotu ilgtermiņā izmaksu ziņā lētāku valsts naftas drošības rezervju izveides modeli, Latvijas valdība lēmusi no 2024.gada pakāpeniski sākt iegādāties naftas produktu rezerves valsts īpašumā un līdz ar to tās arī tiks glabātas tikai Latvijas teritorijā.

Nākamgad centrālās krājumu uzturēšanas struktūras funkcijas tiek nodotas Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor, tāpēc vizītē piedalās arī tās Finanšu un administrātīvais direktors Aldis Upenieks.